zabij rutynę

Ludzie to istoty, które zwykle są przyzwyczajeni do rutyny. Zwykle przez cały tydzień lub miesiąc chodzą do pracy, z pracy jadą do sklepu na zakupy, a następnie wracają do domu, żeby się odprężyć. Niektórzy z nich wykorzystają wolny weekend na wyjazd z rodziną, ale są też tacy, którzy wolnego w weekend nie mają. W zimę, przy takiej rutynie idzie dostać depresji. Wychodzisz z domu gdy jest ciemno, wracasz gdy jest ciemno. Szczególnie przez ten okres tracimy rachubę czasu, stajemy się ospali i bezsilni, jak zatem pozbyć się rutyny?

Jak książka zabija rutynę?

Zima to idealny okres, by wskoczyć do ciepłego łóżka, przykryć się milutkim kocem i wypić gorącą herbatę. Idealnym dodatkiem do tego zestawu jest książka. Wiem po sobie i bliskich, że rutyna w zimę, to bardzo częsty przypadek nie jednego z nas. Sam miałem kiedyś problem przełamać się do czytania, natomiast z ulgą mogę stwierdzić, że pomogła mi podczas tej wstrętnej bezsilności.

Czytanie książki pozwoli zabić tą ciągłość, powtarzaną z tygodnia na tydzień, książka posiada wartość, które nikt nie jest wstanie odebrać. Czytając czujemy się, jakbyśmy robili coś pożytecznego, jesteśmy zadowoleni z samych siebie i czujemy, że się rozwijamy i tak też właśnie jest. O tym na jakiej płaszczyźnie się rozwijamy świadczy tematyka książki, natomiast nigdy nie będzie tak, że nic nie będziemy mieli z czytania. Dla przykładu, można pomyśleć, że z książki przygodowej nie wyciągniemy wniosków, co jest oczywiście nieprawdą. Czytanie pozwala rozwijać zasób słów oraz wpływa na szybkość rozwijania danych problemów. Książka pozwoli nam myśleć bardziej emocjonalnie, pozwoli nam zrozumieć pewne mechanizmy człowieka. Dodatkowo spoglądając na błędy popełniane przez bohatera, będziemy mogli wynieść wnioski bez ponoszenia konsekwencji. To są czynniki, na które nie zwracamy uwagi, ale nasz mózg je interpretuje

Jakie książka wpływa na psychikę?

Pomijając już wcześniej wspomniany fakt, że książka rozwija wyobraźnie i umysł, to dzięki niej stajemy się bardziej wartościowi. Książka podnosi wartość człowieka, czujemy się mądrzejsi co przekłada się na humor. Jeśli będziemy systematycznie otwierać książkę, to ludzie zaczną zwracać uwagę na naszą wymowę. Znacznie łatwiej będzie ci manipulować słownictwem. Jeśli wcześniej posiadałeś problemy z jąkaniem, lub zjadaniem słów niczym politycy podczas obrad sejmu, to zaufaj mi, dzięki książce wszystko się odmieni.

Podsumowując

Temat wpisu nie wziął się z przypadku. Mamy 23 grudnia, dzień przed Bożym Narodzeniem. Jeśli znasz kogoś, kto chodzi zdołowany i ciągle narzeka na rutynę, to zdecydowanie powinieneś udać się do księgarni lub empiku i kupić książkę. Na 100% zadziała.