Książka dla dzieci

Książka dla dzieci to nudna sprawa. Początkowo bardzo trudno jest podsunąć dziecku książkę pod nos, tak by z zaciekawieniem otworzyło ją i zaczęło samoistnie czytać. Biorąc pod uwagę niektóre charakterki naszych pociech, możemy mieć z tym niesamowity problem. Jeśli rodzic nie jest wystarczająco zdeterminowany, by podrzucić dziecku jakąś ciekawą książkę, która zacznie go interesować, to w tym artykule przedstawię powody, dla których koniecznie powinieneś podstawić swojemu dziecku stos papieru z nietuzinkowym zapachem druku.

Dlaczego dzieci powinny czytać książki?

Z perspektywy rozwoju argument ten znany jest już przez wszystkich. Książki rozwijają umysł naszego dziecka. Wszystko co przeczyta jest nadal pismem, ale przez pewne sektory w mózgu, zacznie on wyobrażać sobie zaistniałą sytuację w fabule. O tym że dziecko zacznie sprawniej składać zdania, czytanie stanie się szybsze a zasób słów będzie bogatsze wie chyba każdy. Kolejną rzeczą, która pozytywnie wpłynie na rozwój naszego dziecka jest systematyczność. Jeśli swoje dziecko będziemy nagradzać za codzienne przeczytanie 20 stron to uwierzcie mi, dziecko samo będzie zasiadało do książki by przeczytać kolejne strony. Sam nie będzie zwracał uwagi na pewne zmiany w jego życiu, natomiast są to nieodwracalne zmiany, które skutecznie odmienią jego życie i w przyszłości dostrzeże różnice. Jeśli dziecko będzie musiało przeczytać odpowiednią ilość stron, nauczy on się systematyczności. To kolejny argument w naszym zestawieniu na który koniecznie powinieneś zwrócić uwagę.

Jak podsunąć dziecku książkę?

Przede wszystkim książka powinna zostać starannie dobrana do wieku i zainteresowań naszego dziecka. Sami przecież nie kupilibyście książki, która by was kompletnie nie interesowała. Dlaczego więc kupować dziecku książkę, która jego nie zainteresuje? Dzieci interesuje otaczający ich świat, są wzrokowcami. Zadbaj o taką książkę, która będzie przyciągała oko i sama będzie się prosić o otwarcie i przeczytanie.