tworzenie stron w wp

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z Internetem mogą nie wiedzieć, jak zacząć przygodę z tworzeniem strony internetowej. Witryna jest wizytówką każdej firmy, ale także osoby, która takową stronę prowadzi. Zanim przejdziemy do wrzucania jakiś postów na witrynę musimy stworzyć cały design strony internetowej, a następnie opierając się na danym szablonie, wprowadzać treści. Oczywiście istnieje nie jedna agencja interaktywna, która wykona stronę za ciebie. W tym artykule skupimy się na tym, jak zrobić stronę internetową na WordPress, co będzie nam potrzebne i co robić po kolei.

Jak zrobić stronę internetową?

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić to wykupić serwer. Ważny element, ponieważ to tam będą znajdowały się wszelkie pliki związane z Wordpress. Drugą sprawą jest stworzenie bazy danych, w której będą przechowywane treści wrzucane na witrynę. Po wykonaniu tych czynności należy przejść do instalacji wordpress`a na swoim serwerze a następnie podać nazwę bazy danych oraz hasło. Po zrobieniu tego możemy przejść do wizualnego budowania Twojej witryny. Jeśli nie mamy pomysłu oraz umiejętności do wykonania ciekawie wizualnej witryny, to zawsze możemy skorzystać z darmowych szablonów, które oferuje nam WordPress. Gdy zaimplementujecie już jakiś gotowy szablon, wprowadzicie na stronę treści, to możemy przejść do jednych z najważniejszych rzeczy. Wypadałoby wgrać certyfikat SSL który dodatkowo podkreśli profesjonalność twojej strony. Dodatkowo wypadałoby kupić domenę, na której będzie stała takowa witryna. Po wykupieniu i domeny i podpięciu jej pod swoją stronę, wypadałoby zastosować techniki SEO, które dodatkowo sprawią, że twoja witryna będzie wyżej na tle innych stron. Dlatego warto jest się uzbroić w frazy kluczowe, na które będzie reagowała wyszukiwarka, by odnaleźć twoją witrynę. To jedna z rzeczy którą koniecznie musisz zrobić. Nie należy natomiast przesadzać z frazami kluczowymi, gdyż negatywnie wpłynie to na twoją stronę. Gdy uznasz, że twoja strona jest już skończona, to możesz przejść do sprawdzenia, czy Twoja witryna nie jest zawirusowana. Często się zdarza, że przez brak aktualizacji wtyczek czy szablonu na naszą witrynę wlatują wirusy, które powodują przekierowania na inne strony. Na pewno tego nie chcesz, dlatego zabezpiecz się przed tym.

Jak rozwijać stronę?

Stronę internetową możemy przyrównać do dziecka, które rozwija się w bardzo szybkim tempie. Tak samo jak zależy Ci na wychowaniu dziecka, tak dbaj o Twoją witrynę, dodawaj artykuły, nowe oferty, manipuluj stroną, zmieniaj szatę graficzną w zależności od okresu, np. Święta Bożego Narodzenia itp. Artykuły powinny być wartościowe, min. 3000 znaków wraz z zawartymi słowami kluczowymi. Po wykonaniu tej pracy dobrze, naszym oczom ukaże się dobrze rozwijająca się strona internetowa.